top of page
II. Нормандский Молодіжний Формат
Грудень 2021
ЛЕЙПЦИГ. НІМЕЧЧИНА
Закриті кордони і все більші обмеження, викликані пандемією COVID-19, надають великого значення діалогу між представниками громадянського суспільства. Такий обмін стає ще важливішим тоді, коли неурядові суб'єкти роблять свій вклад в розвиток відносин між Заходом та Сходом задля безпеки та миру в Європі, які зазнали значної загрози через ситуацію в Україні.
На жаль, українська криза триває вже сім рік, а всеосяжне врегулювання все ще залишається поза увагою. Незважаючи на деякі незначні поліпшення, дипломатичні зусилля зацікавлених сторін, як видається, зайшли в глухий кут. Ми, представники чотирьох країн, які ведуть переговори щодо врегулювання українського конфлікту в рамках Нормандського формату, вважаємо, що можемо зіграти важливу роль у пошуку стійкого варіанту вирішення кризової ситуації в Україні. Саме тому за підтримки МЗС Німеччини, ми запропонували об’єднати молодих дипломатів з Франції, Німеччини, Росії та України для того, щоб дати їм можливість обмінятися досвідом та почути думки один одного щодо подолання спільних проблем в рівноправній, шанобливій та відкритій дискусії. Цього року на підтримку DRJUG виступають три громадські організації: Center for German Humanitarian Studies з Росії, Youth Association for a Greater Europe з Франції та National Diplomacy; Ukrainian Union of Jewish Students з України.
Беручи до уваги ту кропітку роботу, яку проводять такі міжнародні організації, як ОБСЄ, на місцях в Україні з метою привернення увагу до того, що звичайні люди є найбільш вразливими та незахищеними жертвами збройних конфліктів, Нормандський Молодіжний Формат має на меті стати платформою для діалогу, яка буде надавати особливої уваги проблемам гуманітарного значення. Платформою, яка відображатиме не тільки позицію представників держав, а й запропонує власне бачення шляхів подолання кризи.
Нормандський Молодіжний Формат відбудеться 6-9 Груденьа за участі представників від кожної країни. В рамках перемовин, серед інших форм обміну, ми плануємо розділити наших учасників на три робочі групи, в яких вони розроблятимуть конкретні пункти співпраці у сферах економіки, політики та безпеки, особливо акцентуючи увагу на ролі, яку громадянські суспільства мають відігравати в цьому процесі. Очевидним результатом події, окрім нових знайомств та нетворкінгу майбутніх державотворців, має стати комюніке з конкретними пропозиціями щодо вирішення конфлікту на Сході України, яке ми плануємо надіслати представникам міністерств та вищих державних органів.
З цієї причини ми шукаємо студентів та молодих спеціалістів із відповідних областей, які не лише володіють відповідними знання та досвідом, необхідним для предметних дискусій, але й готові стати мультиплікаторами результатів та ідей форуму. У процесі перемовин ми плануємо зустрітися з політиками, журналістами, представниками багатосторонніх організацій (частково в онлайн-форматі), щоб спиратися на конкретні знання необхідні для заключного комюніке.
Окрім основної програми, ми організовуємо інформаційно-просвітницькі заходи, які дозволять висвітлити насичену історичну та культурну самобутність країн-учасниць за допомогою очевидців подій, екскурсій та семінарів.
Лейпциг i онлайн. Грудень 2021
Варендорф (онлайн). Листопад 2020
bottom of page